Havuz Lamba Trafoları

Havuz Lamba Trafo Modelleri ve Fiyatları

Havuz lamba trafoları; süs havuzları, yüzme havuzları ve şelaleler de kullanılır. Genel olarak aydınlatma amacıyla tercih edilir. 12 volt led ampul trafosu şeklinde de tabir edilir. 50w / 12 volt, 100w / 12 volt ya da 300w / 12 volt gibi farklı çeşitleri vardır. Havuzlarda aydınlatma sistemleri büyük önem taşır. Aydınlatma sistemlerinin çalışma düzeneğini belirleyen araç ise trafo donanımı olur. Trafo gücü; lamba adedine ve kapasitelerine göre belirlenir. Rgb renk gibi detaylı seçenekler aynı zamanda şık bir görüntü oluşturur. Lambaların ucuna bağlanan trafolar, enerjinin dengeli ve uygun voltaj ayarına gelmesini sağlar. Ayrıca son derece güvenilir bir yapıdadır. Aydınlatma yapılacak olan yerlerin özelliklerine göre ihtiyaç duyulan enerji oranı da farklılık gösterir. Trafoların güç ayarları farklı olduğu için, kullanılacak alana göre bir seçim yapılması önem arz eder. Ortaya daha iyi bir aydınlatma çıkması için lambaların birbirine yakın şekilde olması tavsiye edilir. Ürünler polyester dolgulu ve bakır sargılı olduğu için nemden ya da sudan etkilenmez. Panellerin içerisinde yer alan cam tüp sigortaları, en ufak bir kaçak durumunda ya da kısa devrede direkt olarak elektriği keser. Bu sayede hem tesisat korunur hem de hayati tehlikeler önlenir.


Havuz Lamba Trafoları Özellikleri

Trafolar bir çeşit donanım olarak bilinir. Üzerlerinde birtakım mekanik bakır ve bazılarında da alüminyumdan imal edilen bobin sargı sistemleri bulunur. Çoğu zaman yanlış yapılan bağlantılardan dolayı bazı arızalar ortaya çıkar. Özellikle nemli havuz makina daireleri içinde kullanılacak olan bu ürünlerin kaliteli ve izolasyonun iyi olması son derece önemlidir. İlerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek arıza durumlarında cam sigorta değişimi yapılabilir. Havuz lamba modellerinin bakımı sırasında kimi zaman bağlantı kabloların da erimeler meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda bağlantı yapılan kablolunun iyice sıkıştırılması ve ileriye dönük paslanmaması adına, bağlantı klemensleri üzerine çok az miktarda gres yağı sürülmesi büyük kolaylık sağlar. Ürünler aynı zamanda yüksek ısıya karşı da dayanıklılık gösterir. Trafo kapasitesi hesaplamak oldukça kolay bir işlemdir. Mevcut lambaların tükettiği watt değeriyle lamba adeti çarpılır. Ardından elde edilen değer 1,1 ile çarpılır. Karşınıza çıkan değer, kullanımınıza uygun olacak trafonun watt değerini verir. Bu değeri göz önünde bulundurarak kullanım alanınıza yönelik bir seçim yapmak daha kolay olur.  Havuz sepetim mağzamızdan havuz lambalarının trafolarını bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.


Havuz Trafosu Fiyatları

Havuz trafosu fiyatlarının bir hayli geniş skalada seyrettiği görülür. Durum böyle olunca seçim yapmak bazen kolay bazen de zor bir hal alır. Havuz trafosu fiyatları, kullanılacak watt değerine göre değişim gösterir. Sorunsuz bir kullanım elde etmek amacıyla yüksek watt değerine sahip olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Havuz trafosu fiyatları için araştırma yaparken, mutlaka kendi kullanacağınız alan için gerekli olan değer hesaplamasını yapmalısınız. Bu şekilde en doğru seçimi yapmanız mümkün olur. Trafo bağlantı işlemlerinin de bilen kişiler tarafından yapılması daha doğrudur. Aksi takdirde ilerleyen dönemlerde sorunlar yaşama ihtimaliniz olabilir. Havuz lamba trafoları seçeneklerini inceleyerek her bakımdan uygun olan ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.


Pool Light Havuz Lamba Trafosu 220/12 Volt 300 Watt

Pool Light Havuz Lamba Trafosu 220/12 Volt 300 Watt

220/12 Volt 300 Watt Havuz Lamba Trafoları  Fiyatları ve Özellikleri12 Volt  Led Ampul Tra..

1.117,29TL Vergiler Hariç: 946,86TL

Pool Light Havuz Trafosu 220/12 Volt 100 Watt

Pool Light Havuz Trafosu 220/12 Volt 100 Watt

220/12 Volt 100 Watt Havuz Lamba Trafoları Fiyatları ve Özellikleri   12 Volt  L..

1.033,11TL Vergiler Hariç: 875,52TL

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)