Havuz Ph Yükseltici

Havuz pH Yükseltici

Havuz suyu ideal kimyasal değerleri arasında birinci sırada yer alan Serbest Klordan sonra, ikinci sıradaki pH Değeri, yüzücüler ve havuz ekipmanlarının sağlığı için yüksek bir öneme sahiptir.Bazen şebeke suyunun kalitesi gereği, bazen de manuel yapılan yanlış dozlama miktarları havuz suyunun değerlerini bozmakta ve bu sebeple de pH Yüseltici Havuz Kİmyasallarını kullanmak gerekmektedir.


Görüntüsü bozulan bir havuzu düzeltebilmek, ph ve alkalinitesini dengelemeyi ve pH'ı 7,2 ile 7,8 arasında tutmayı gerektirir. Klor ile birlikte SodyumBikarbonat, havuz bakım rutininizin önemli bir parçasıdır. Havuz Suyunu yüzücüler için temiz, berrak ve güvenli tutmak için havuzunuzda sodyumbikarbonat kullanmanın birçok nedeni vardır.


Havuz pH Yükseltici Nedir- Ne İşe Yarar?

Havuzlarda pH ve Alkaliteyi Artırmak İçin (pH (+) Yükseltici Toz) Sodyumbikarbonat Çoğu insan klorun havuz suyunu yüzme için güvenli tutmada önemli bir kimyasal olduğunu bilir. Ancak çok fazla klor eklemek havuzunuzun pH'ını ve toplam alkalinitesini düşürebilir. Alkalilik düştüğünde, stabil bir pH'ı korumak daha da zordur. Ayrıca, havuz suyunuzun daha düşük pH'ı ve alkalinitesi, yüzücüler için cilt kaşıntısına, göz yanmasına, havuz merdivenlerinizin ve eğer havuzunuz vinil kaplama ise korozyonuna kadar birçok olumsuz etki yaratır.


Suyunuzun alkalinitesi çok düşük olduğunda, eklediğiniz herhangi bir kimyasal katlanarak pH'ı etkileyecek ve pH sıçraması olarak bilinen bir durum yaratacaktır. Aynı dezenfektan etkisini elde etmek için daha fazla klor eklemeniz gerekecek ve yüzücüleriniz şikayet edecek. Genel olarak, yetersiz alkalinite seviyelerine sahip havuz suyu sinir bozucu ve maliyetli olabilir.


Havuz Ph Yükseltici Fiyatları

Neyse ki, havuzunuzun alkalinitesini ve pH'ını korumanın basit ve uygun maliyetli bir yolu var. Havuzlar için bu kullanışlı  bu ürün kabartma tozu dışında başka bir şey değildir.


Havuzda Sodyumbikarbonat Ne işe Yarar?

Sodyum bikarbonat olarak da bilinen kabartma tozu doğal olarak alkalindir ve pH değeri 8'dir. Havuz suyunuza ph yükseltici tozu eklediğinizde hem pH'ı hem de alkaliniteyi yükselterek kararlılığı ve berraklığı artırırsınız. Alkaliniteyi artırmak için birçok ticari havuz ürünü, ana aktif bileşenleri olarak sodyumbikarbonat kullanır.


Alkaliniteyi Artırmak İçin Sodyumbikarbonat Kullanımı

Havuzunuzun alkalinitesini ve pH'ını, ph yükseltici tozu ile test etmek ve yükseltmek için aşağıdaki adımları izleyin. Havuzunuzun alkalinitesini günlük olarak test edin. İdeal olarak, pH'ınız 7,2 ile 7,8 arasında ve alkalinite 110 ile 150 ppm arasında olmalıdır. Alkalilik seviyeniz düşükse ve özellikle 80 ppm'den azsa, havuz suyunun alkalinitesini yükseltmeniz gerekir.


Havuz Ph Yükseltici Çeşitleri

Ph yükseltici tozu 10-20 kg'lık ambalajlarda satın alın. Alkalilik düzeyinizin ne kadar düşük olduğuna bağlı olarak havuzunuza ph yükseltici toz ekleyin. Eklenecek miktarı belirleyin. Havuzunuza ne kadar sodyumbikarbonat ekleyeceğinizi bulmanız gerekecek. Havuz kimyasal ölçümleri 37 ton/m3 suya dayanmaktadır. Havuzunuz daha büyük veya daha küçükse, matematiksel işlem yapmanız gerekebilir. Temel kural 0.675 gram'dir. 37 ton/m3 su başına ph yükseltici toz, alkaliniteyi yaklaşık 10 ppm artıracaktır. Havuzunuzun pH'ı 7,2'nin altında test edildiyse, 3-4 kilo sodyumbikarbonat ekleyin. Havuz kimyasalları eklemede yeniyseniz, önerilen miktarın yalnızca yarısını veya dörtte üçünü ekleyerek başlayın. Tekrar test ettikten sonra, seviye hala düşükse her zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Aksi takdirde, hassas pH dengesinde çok ileri gidebilir ve bu seferde ph düşürücü bir kimyasal kullanmanız  gerekebilir.


Havuza sodyumbikarbonat ekleyin. Sodyum bikarbonat toz halinde paketlenmiştir ve doğrudan havuz suyunuza serpilebilir. Hepsini tek bir noktaya atmaktan kaçınmak için havuzun yüzeyi boyunca geniş daireler halinde serpiştirebilirsiniz. Toz havaya karışabileceğinden rüzgarlı bir günde sodyumbikarbonat eklemekten kaçının.


En az  6 (altı) saat bekleyin. pH Yükseltici  tozun suda çözünmesine izin verin. Dağılmasına yardımcı olmak için havuzunuzun sirkülasyon sistemini çalıştırın.


Yeniden test edin ve gerekirse aynı işlemleri tekrarlayın. SodyumbiKarbonat ekledikten 6 ila 24 saat sonra havuzunuzun pH'ını ve toplam alkaliniteyi tekrar test edin. PH 7.2'nin altındaysa ve alkalinite 110 ppm'nin altındaysa, bu adımları tekrarlayın.Deep Blue Toz Ph Yükseltici 10 Kg

Deep Blue Toz Ph Yükseltici 10 Kg

Deep Blue pH yükseltici (+) Up ÖzellikleriSodyum Karbonat içerir.Kullanımı güvenlidir.Deep Blue Toz ..

1.033,11TL Vergiler Hariç: 875,52TL

Deep Blue Toz Ph Yükseltici 5 Kg

Deep Blue Toz Ph Yükseltici 5 Kg

Deep Blue pH yükseltici (+) Up ÖzellikleriSodyum Karbonat içerir.Kullanımı güvenlidir.Deep Blue Toz ..

650,48TL Vergiler Hariç: 551,25TL

Gemaş Toz Ph Yükseltici 10 kg

Gemaş Toz Ph Yükseltici 10 kg

pH yükseltici (+) Up ÖzellikleriSodyum Karbonat içerir.Kullanımı güvenlidir.Toz pH Yükseltici Avanta..

1.798,38TL Vergiler Hariç: 1.524,05TL

Super Pool Spp Toz pH Yükseltici 25 KG

Super Pool Spp Toz pH Yükseltici 25 KG

..

1.675,18TL Vergiler Hariç: 1.419,64TL

Super Pool SppToz pH Yükseltici 10 KG

Super Pool SppToz pH Yükseltici 10 KG

Superpool toz pH yükselticiKarakteristik Özellikleri: Antiasit özellikli, toz halde, sodyum tuz..

535,69TL Vergiler Hariç: 453,97TL

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)