Sıvı Klor

Sıvı Klor

Yüzme havuzlarında Sıvı Klor (sodyum hipoklorit) nasıl uygulanır?

Yüzme havuzlarında su dezenfeksiyonu ve oksidasyon amacıyla sıvı klor (sodyum hipoklorit) uygulanır. Mikroorganizmaların ona herhangi bir direnç gösterememe avantajına sahiptir. Sıvı Klor (Sodyum hipoklorit), Legionella bakterilerinin çoğalabileceği Legionella bakterilerine ve biyo filme karşı etkilidir.


Hipokloröz asit, sodyum hidroksitin klor gazı ile reaksiyonu sonucu üretilir. Suda 'aktif klor' oluşur. Sıvı Klor (Sodyum hipoklorit) hem kirlilikleri (idrar, ter, kozmetikler) oksitlemek hem de patojen mikroorganizmaları uzaklaştırmak için kullanıldığından, gerekli sodyum hipoklorit konsantrasyonu bu kirliliklerin konsantrasyonlarına bağlıdır. Özellikle organik kirlilik miktarı gerekli konsantrasyonu belirler. Sodyum hipoklorit uygulanmadan önce su filtre edilirse, daha az sodyum hipoklorite ihtiyaç duyulur.


Sıvı Klor (Sodyum hipoklorit) kullanmanın çeşitli yolları vardır. Tuz Klor jeneratörü ile tuz elektrolizi için, havuz suyu içerisine bir tuz çözeltisi (NaCl) uygulanır.Sistem Çalışmaya başladığı an itibari ile Sodyum (Na + ) ve klorür (Cl - ) iyonları üretilir.


Tuz elektroliz sisteminin avantajı, sodyum hipokloritin taşınmasına veya depolanmasına gerek olmamasıdır. Sodyum hipoklorit uzun süre depolandığında inaktif hale gelir.Tuz Klor Jeneratörü ile yapılan işlemin bir başka avantajı, klorun pH'ı düşürmesi ve pH düşürmek için başka asit gerekmemesidir. Bu sistem yavaştır ve fazladan hipokloröz asit tamponu kullanılması gerekir. Elektroliz sisteminin bakımı ve satın alınması sodyum hipokloritten çok daha pahalıdır.


Sıvı Klor Fiyatları

Yüzme havuzları dezenfeksiyonunda önemli rolü olan ve aynı zamanda havuz şoklama kimyasalı olarak da bilinen sıvı klor, rakipsiz fiyatlar ile havuzsepetim.com'da.Stoktan Aynı gün ücretsiz kargo avantajı ile kapınıza teslim edilir.


Gemaş Sıvı Klor 25 KG

Gemaş Sıvı Klor 25 KG

Fastchlor ÖzellikleriHavuz suyunu dezenfekte ederken, su içerisindeki bakteri, mantar ve virüslere k..

1.313,71TL Vergiler Hariç: 1.113,32TL

Super Pool Sıvı Klor 25 KG

Super Pool Sıvı Klor 25 KG

Karakteristik Özellikleri:Stabilizatörsüz sıvı bir klor olup %12 aktif klor içermektedir.Sıvı Klor K..

880,06TL Vergiler Hariç: 745,81TL

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)