Payet ve Sıvı Kostik

Payet ve Sıvı Kostik

Oda sıcaklığında sodyum hidroksit (NaOH), havadaki nemi emen beyaz kristal ve kokusuz halde bulunan katı bir maddedir. Suda çözündüğünde veya asitle nötralize edildiğinde, yanıcı malzemeleri tutuşturmak için yeterli olabilecek önemli miktarda ısı açığa çıkarır. Sodyum hidroksit çok aşındırıcıdır. Genellikle katı veya% 50 çözelti olarak kullanılır. Diğer yaygın isimler arasında kostik ve alkali soda bulunur. Sodyum hidroksit sabun, suni ipek , kağıt, patlayıcılar, boyalar ve petrol ürünleri üretmek için kullanılır. Pamuklu kumaşın işlenmesinde, çamaşır yıkamada ve ağartmada, metal temizleme ve işlemede, oksit kaplama, elektro kaplama ve elektrolitik ekstraksiyonda da kullanılır. Genellikle ticari kanal ve fırın temizleyicilerinde bulunur. Sodyum hidroksit, klor üretiminin bir yan ürünüdür.


Payet ve Sıvı Kostik Ne İşe Yarar?

Kullanım Alanları


Temizlik ve Dezenfektan Ürünlerinde Sodyum hidroksit Sodyum hidroksit, evlerde ve ticari uygulamalarda kullanılan sabunları ve çeşitli deterjanları üretmek için kullanılır. Klorlu ağartıcı, klor ve sodyum hidroksitin birleştirilmesiyle üretilir. Sodyum hidroksit içeren drenaj temizleyicileri, boruları tıkayabilen yağları ve gresi suda çözünen sabuna dönüştürür .


İlaç ve Tıpta Sodyum hidroksit


Sodyum hidroksit, aspirin gibi yaygın ağrı kesicilerden kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olabilecek antikoagülanlara ve kolesterol düşürücü ilaçlara kadar çeşitli ilaçların ve farmasötik ürünlerin üretimine yardımcı olmak için kullanılır.


Enerjide Sodyum Hidroksit


Sodyum hidroksit Enerji sektöründe, yakıt pili üretiminde sodyum hidroksit kullanılmaktadır . Yakıt hücreleri , ulaşım da dahil olmak üzere bir dizi uygulama için temiz ve verimli bir şekilde elektrik üretmek üzere piller gibi çalışır ; malzeme taşıma; ve sabit, taşınabilir ve acil durum yedek güç uygulamaları.


Rüzgar türbinlerinde Sodyum hidroksit ile üretilen epoksi reçineler kullanılmaktadır.


Su Arıtmada Sodyum Hidroksit


Sodyum hidroksit Belediye su arıtma tesisleri, su asitliğini kontrol etmek ve sudan ağır metallerin uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için sodyum hidroksit kullanır.


Sodyum hidroksit ayrıca bir su dezenfektanı olan sodyum hipoklorit üretmek için kullanılır .


Gıda Üretiminde Sodyum hidroksit


Sodyum hidroksit, zeytin gibi yiyecekleri iyileştirmek veya Bavyera tarzı simitleri kızartmaya yardımcı olmak gibi çeşitli gıda işleme uygulamalarında kullanılır ve onlara karakteristik gevreklik verir.


Sodyum hidroksit, konserve için domates, patates ve diğer meyve ve sebzelerin kabuklarını çıkarmak için ve ayrıca yiyeceklerde küf ve bakterilerin büyümesini önlemeye yardımcı olan gıda koruyucularında bir bileşen olarak kullanılır .


Ahşap ve Kağıt Ürünlerinde Sodyum Hidroksit Birçok kağıt yapım işleminde ahşap, sodyum sülfit ve sodyum hidroksit içeren bir çözelti ile işlenir.


Bu, istenmeyen malzemelerin çoğunun ahşapta çözülmesine yardımcı olur ve kağıdın temelini oluşturan nispeten saf selüloz bırakır. Kağıt geri dönüşüm işlemi, sodyum hidroksit kağıt lifleri yeniden yeniden sağlayan kağıt liflerinden mürekkep ayırmak için kullanılır.


Sodyum hidroksit ayrıca dolaplar ve mobilyalar gibi ahşap ürünler için hammaddelerin rafine edilmesinde ve ahşap ağartma ve temizlemede kullanılır.


Alüminyum Cevheri İşlemede Sodyum hidroksit


Sodyum hidroksit, alüminayı doğal olarak oluşan minerallerden çıkarmak için kullanılır. Alümina, alüminyum ve folyo, teneke kutular, mutfak eşyaları, bira fıçıları ve uçak parçaları gibi çeşitli ürünleri yapmak için kullanılır. Bina ve inşaatta, bina cepheleri ve pencere çerçevelerini mümkün kılan malzemelerde alüminyum kullanılmaktadır.


Sodyum hidroksit, diğer birçok endüstriyel ve imalat işleminde kullanılmaktadır. Rayon, spandeks, patlayıcılar, epoksi reçineler, boyalar, cam ve seramik üretiminde kullanılır.


Tekstil endüstrisinde boyalar yapmak, pamuklu kumaşları işlemek ve çamaşır yıkama ve ağartmanın yanı sıra metal temizleme ve işleme, oksit kaplama, elektro kaplama ve elektrolitik ekstraksiyonda da kullanılır .


Kullanımlar ve Faydalar  Güvenlik Bilgisi


Sağlık idaresi'ne göre , güçlü aşındırıcı nitelikleri nedeniyle katı veya çözelti formundaki sodyum hidroksite maruz kalmak cilt ve göz tahrişine neden olabilir .


Sodyum hidroksitin üretildiği veya kullanıldığı tesislerdeki işçiler ürün güvenlik talimatlarına uymalıdır. Sağlık İdaresi tarafından geçerli kurallar kapsamında, sodyum hidroksit kullanılan maddeler, kullanıldığı sektörler ve tesislerde çalışanlar için izin verilen maruz kalma limitleri vardır.


Mesleki Güvenlik ve Sağlık Ulusal Enstitüsü , sodyum hidroksit taşınması paketleme ve depolama, dökülme, bertarafı konusunda rehberlik dahil ve işçiler için paketleme ve etiketleme ile ilgili genel güvenlik bilgileri verilmektedir.


Payet ve Sıvı Kostik Fiyatları

Sodyum Hidroksit ve payet kostikler,  farklı ağırlıklarda, 20Lt plastik bidonlarda ve payet olarak 25kg'lık çuvallarda satılmaktadır. Kostik ihtiyacınız olduğunda 7/24 on-line satış mağazamızdan sipariş verebilirsiniz. En uygun fiyat garantisi, stoktan aynı gün teslim ve ücretsiz kargo avantajı ile satın alabilirsiniz.Kosflake Payet Kostik 25 Kg

Kosflake Payet Kostik 25 Kg

Kostik Nedir?Kostik, hem günlük hayatta hem de evlerimizde sıklıkla kullandığımız kimyasal bileşenle..

2.946,29TL Vergiler Hariç: 2.496,86TL

Wtr Sıvı Kostik 30 Kg

Wtr Sıvı Kostik 30 Kg

Sıvı Kostik Fiyatları ve ÖzellikleriTanımı ve Kullanım Alanları :Saf sodyum hidroksit, bozulma ..

2.766,74TL Vergiler Hariç: 2.344,70TL

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)