Havuz Kış Bakım Kimyasalları

Havuz Kış Bakım Kimyasalları ve Fiyatları

Yaz sezonu boyunca eğlence kaynağınız olan havuzunuz, kış sezonunda ısıtmalı değil ise eğer, kullanılamadığı için maalesef kaderine terk edilmektedir. Bu sebeple bir sonraki yaz sezonu başlangıcında havuzu tekrar faaliyete sokabilmek için daha fazla havuz kimyasalları kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunu engellemek adına Kış Bakım Kimyasalları üretilmiştir.


Açık havuzlar çoğunlukla yaz aylarında eğlence amaçlı kullanılsalar da kış sezonu geldiğinde nadiren kullanılır. Bu kullanılmadıkları süre içerisinde genellikle havuzların herhangi bir bakıma ya da onarıma ihtiyacı olmadığı düşünülebilir. Ancak kış aylarında da havuzlara bakım yapılmalıdır. Açık havuzların kışın da mutlaka dolu tutulması önerilir. Bunun sebebi ise havuzun yüzeyinin dış etkenlerden korunmasını sağlamaktır. Özellikle kışın meydana gelen don gibi durumlarda açık havuzların kaplamaları ciddi zarar görür. Havuz bakımı kışın da yapılmaya devam edilmezse havuz suyunda yosunlar oluşur, su bulanıklaşır ve hatta mikrop ve bakteriler görülmeye başlanır. Havuz kış bakım kimyasalları soğuk kış günlerine havuzu hazırlarken aynı zamanda yaz başlarken havuz bakımı için gereken hem emeği hem de maliyeti düşürmenize olanak tanır. Havuzlarda kış mevsimi boyunca kir, pas, lekeler ve tortular gibi istenmeyen durumlara karşı bakım yapılmaya devam edilmelidir. Havuzlar için kış bakım kimyasalları kullandığınız takdirde yalnızca bu gibi oluşumların önüne geçmekle kalmaz, buna ek olarak yaz başında havuzunuzu daha kolay ve daha masrafsız şekilde kullanıma açabilirsiniz. Havuzların kış bakımlarına yönelik daha fazla bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.


Havuz Kış Bakım Kimyasalları Kullanım Alanları Nelerdir ve Nasıl Kullanılır

Havuzlar için kışın dikkat edilmesi gereken ilk nokta açık havuzların kışın da dolu tutulmasıdır. Çünkü dolu havuz dışarıdan gelecek zararlara karşı daha duyarlı olur. Havuz kış aylarında dolu tutularak kaplamanın zarar görmesi kolayca önlenebilir, bunun sonucunda havuz kaplamasında çatlamalar ve dolayısıyla su kayıpları da engellenebilir. Boş bırakılan bir açık havuza yabancı cisimler düşebilir, uçan yapraklar yapışarak havuz içinde leke yapabilir. Kış aylarında hava sıcaklığı eğer 15 derecenin altına düştüyse havuz kış bakım kimyasalları kullanılmaya başlanmalıdır. Ürünler kışın kullanılmayan açık ve kapalı tüm havuzlarda kullanılabilir. Havuz kış bakım kimyasallarını kullanmaya başlanmadan önce havuz içerisinde biriken maddeler tamamen temizlenmelidir. Havuz suyu, boşaltma deliklerinin yaklaşık 10 cm altına gelecek şekilde boşaltılmalıdır. Bırakılan suyun pH’ı mutlaka 7,2 ila 7,6 arasında olmalıdır. Beş litre kış bakım kimyasalını 100 m³ suya denk gelecek şekilde ekleyerek her ay bir kere kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra bir kilogram klor atarak havuz pompalarını bir gün süreyle çalışır halde bırakmalısınız. Eğer mevsim olması gerekenden daha soğuk geçiyorsa bu işlemleri tekrarlayabilirsiniz. Bakım sonrasında ise havuzun üstünü tamamen bir örtüyle kapatarak korumaya devam edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.


Havuz Kış Bakım Kimyasalları Fiyatları

Havuzda oluşabilecek bakteri, yosun gibi istenmeyen ve kirliliğe sebep olan durumların önüne geçmenize yardımcı olan havuz kış bakım kimyasalları fiyatları; marka, ürün ağırlığı gibi çeşitli nedenlerden dolayı farklı olabilir. Yosunlaşmayı engelleyerek havuz kaplamasını koruyan ürünler oldukça işlevseldir. Kış boyunca birikmiş olabilecek tüm kirlerin yüzeye yapışmasının önüne geçer. Ürünlerle ilgili merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Sitemizde havuzların güvenliğinden bakımına kadar tüm süreçlerinde kullanılacak sarf malzemelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat stratejisi ile sunduğumuz ürünler her zaman yüksek kalite standartlarına uygundur. Havuzların kış bakımlarını yapmak için gerekli olan kimyasallarda aradığınız ürünleri sitemizde kolayca bulabilirsiniz. Bütçenizi uyacak seçeneklerle havuzlarınıza kış bakımını yapacak kimyasalları satın alabilirsiniz.Gemaş Kış Bakım Ürünü Poolwıc 10 Kg

Gemaş Kış Bakım Ürünü Poolwıc 10 Kg

Havuz suyunda, havuz duvar ve taban yüzeyinde bir film tabakası oluşturarak kış boyunca kireç çökelm..

2.295,81TL Vergiler Hariç: 1.945,60TL

Gemaş Kış Bakım Ürünü Poolwıc 20Kg

Gemaş Kış Bakım Ürünü Poolwıc 20Kg

Havuz suyunda, havuz duvar ve taban yüzeyinde bir film tabakası oluşturarak kış boyunca kireç çökelm..

4.515,09TL Vergiler Hariç: 3.826,35TL

Gemaş Kış Bakım Ürünü Poolwıc 5 Kg

Gemaş Kış Bakım Ürünü Poolwıc 5 Kg

Poolwic ÖzellikleriOrganik bazlı bir maddedir.Sıvı ve kullanımı kolaydır.Poolwic AvantajlarıSuyun ka..

1.033,11TL Vergiler Hariç: 875,52TL

Super Pool Winter Kış Bakım İlacı 10 Kg

Super Pool Winter Kış Bakım İlacı 10 Kg

Kış Bakım İlacı Karakteristik Özellikleri:Başlıca polimerik yapıdaki koagulant ve organik asitlerin ..

1.272,26TL Vergiler Hariç: 1.078,19TL

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)