Havuz Kenar Ekipmanları Izgaralar

Havuz Savak Kenar Taşma Izgaraları ve Köşe Parçaları

Havuz Izgarası Nedir? Ne işe yarar?

Denge tankından emilen sirkülasyon suyu, havuza basıldıkça, aynı miktarda su, havuzun tüm çevresi boyunca veya isteğe bağlı olarak kenar bordürünün bazı bölgelerinden taşacaktır. Taşan sular, havuz kenarında bulunan savak ızgaraları içerisinden kanallarda toplanır ve yine tabii akışla denge tankına döner. Bu şekilde su, devamlı sirküle eder.  

Havuz yandan savaklı olursa: Taşan sular, ızgaralı kanal yerine havuzun tüm çevresinde, duvar üzerinde ve yürüme kodundan 15 ila 20 cm. aşağıda bulunan savak kanallarında toplanır ve yine tabii akışla denge tankına gider.

Havuz Izgara çeşitleri ve Fiyatları

Tasarımcılar ve mühendisler, yüzme havuzlarını planlarken ve inşa ederken birçok faktörü göz önünde bulundurur. Tasarım önemlidir ve güvenlik daha da önemlidir . En iyi etki, tasarımın ıslak alanlardan kuru alanlara sorunsuz bir şekilde akmasıdır ve biz bunu başarmanıza yardımcı olabiliriz. Tasarımınız için özel siparişle renk, şekil ve boyutlarda yüzme havuzu taşma ızgaraları tedarik ediyoruz.

Havuz Izgara Renkleri:

Taşma kanalı ızgaralarımız standart olarak mavi, beyaz veya siyah renklerde ve spesifikasyonunuza göre herhangi bir RAL renginde mevcuttur, böylece dekorunuza uyacak şekilde renk eşleştirmesi yapılabilir.

Havuz Izgara Şekilleri:

Yüzme havuzu ızgaralarımız Te veya I kesitli tasarımları mevcuttur. 

Dik açılı veya dikdörtgen havuzlar için havuz kenarına paralel uzanan çift geçme yuvalara sahip ızgaraların yanı sıra, Oval, yuvarlak köşesiz havuzlar içinde tek geçme havuz ızgaraları bulunmaktadır. 

Savak Kenar Köşe parçaları 90° ve 45° açılarda mevcuttur. Köşeler, havuz ızgaranızın en savunmasız kısımlarıdır, bu nedenle ihtiyacınız olan tam açıda güçlü, güvenli köşeler tedarik ediyoruz. 

Havuz kenar ızgaraları, Yüzme havuzunuzda güvenlik ön planda tutularak, farklı tasarım ve ölçülerde tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli havuz ızgaraları, havuzunuzun tasarımıyla uyumlu olması için siparişlerinize özel boyutlarda, şekillerde ve renklerde sunulmaktadır. 

Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilenden (PE-HMW) yapılmıştır, güvenli, hijyenik ve dayanıklıdır. Kaymaya karşı test edilmiştir. Temizlemesi kolay, Dayanıklı, Birçok renkte mevcuttur. Mevcut kanal çerçeve sisteminize uyacak şekilde uyarlanır ve Havuz Kenar Izgara Profili üzerine yerleştirilerek, rahat hareket etmesi sağlanır.

Stoklarımızda sürekli olarak mevcut olan beyaz renkli ızgara uzunlukları : 

Genişlik:15 cm'dan - 30 cm'ye

Yükseklik: 2,2 ile 2,5 mm. 

Renkler: özel siparişlerinize istinaden mavi, siyah veya belirttiğiniz herhangi bir renk olabilir. 

Aynı zamanda 90 ° ve 45 ° köşeler, mevcuttur. Havuz ızgaralarımız, erkek / dişi yer belirleyicileri kullanarak birbirine kilitlenir, bu da onu güçlü ve güvenli hale getirir ve kaldırma ve boşlukları önler. Kapalı ve açık havuzlar, Dikdörtgen havuzlar için çift geçme savak ızgaraları tercih edilirken, Serbest biçimli yüzme havuzları için ise Tek geçme savak ızgaraları dönüşlerde kolay uygulama için seçilmektedir. Aynı zamanda Jakuziler, Kaplıcalar için dekoratif havuz kenar ızgaraları da kullanılmaktadır.

Havuz Savak Kenar Taşma Izgarası Özellikleri

Güvenli ve Hijyenik Yüzme havuzu ızgaraları maksimum güvenlik ve hijyen sağlamalı ve aynı zamanda güzel görünmelidir. Termoplastik malzemenin Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilen'in (PE-HMW) özel özellikleri sayesinde, havuz ızgaralarımız bu yüksek gereksinimleri karşılar. Onlar: 

Kaymaz özelliktedir 

Havuz ızgaraları, üzerindeki klasik desenler aracılığı ile kayma riskini ortadan kaldırmıştır. Çıplak ayakla, her koşullarda ızgaraların kayma direnci test edilerek onaylanmıştır. 

Dayanıklıdır 

Havuz Kenar Savak Taşma ızgaraları çatlamaz, parçalanmaz, çürümez veya delaminasyon yapmaz. Yüzme havuzları için yüksek güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Havuz ızgaraları, çok iyi stabiliteyi yüksek mukavemet ve darbe direnciyle birleştirir. Bu, üzerinde yürümek için güvenli bir yüzey sağlar. 

Temizlemesi kolaydır 

Havuz Kenar ızgaraları çok az bakım gerektirir. Yaygın temizlik maddeleriyle temizlenmesi kolaydır ve yosun tutmaz. 

Korozyona dayanıklıdır 

Taşma kanalı ızgaraları klora, deniz suyuna, temizlik maddelerine, UV'ye ve hava koşullarına dayanıklıdır. Bu nedenle kapalı ve açık yüzme havuzlarında kullanılabilirler. 

Kullanımı kolay - kurulumu kolaydır 

Havuz ızgaralarının kullanımı kolaydır ve paslanmaz çelik gibi diğer geleneksel malzemelerden daha hafiftir. Bu, kolay kurulumun yanı sıra taşma kanalının temizlenmesi gerektiğinde kolay çıkarılmasını sağlar.

Ayak Dezenfeksiyon Havuzları


Yüzme havuzları, kullanıcıların sağlığı açısından sürekli olarak temiz tutulmalı ve temiz tutabilmek için de yardımcı ekipmanlar kullanılmalıdır. Herkes bilir ki; Duş almadan havuza girmek  hem kendimiz, hem de diğer yüzücülerin sağlığı açısından sakıncalıdır. Bu sebeple duş aldıktan sonra havuzda yüzeriz. Tıpkı bunun gibi Ayak Dezenfeksiyon havuzları na doldurulan dezenfektanlar ile ayak duşu alarak, bizim fark edemediğimiz toz, bakteri, mantar v.b zararlıları yok etmekte önemli bir rol oynar.

Havuz Güvenlik Ekipmanları

Yüzme havuzlarında, yüzücülerin güvenli bir ortamda yüzmesi için ve olası risklere karşı her türlü havuz güvenlik ekipmanları nı hazır bulundurmak en önemli konular arasında yer alır. Bu gruptaki ürünler; teleskopik hafif ve uzayabilen alüminyum sap, bu teleskopik sapa kolayca takılabilen can kurtarma kancası, ve boğulmak üzere olan yüzücüye atılan yüzer tip can kurtaran simidi olarak sıralayabiliriz. Bu tür güvenlik ürünlerinin, şimdilik bireysel havuzlarda kullanılması zorunlu olmasa da, Ticari tip, genel ve toplu olarak yüzülen büyük havuzlarda, ulaşılması çok hızlı ve kolay olan görünür bir noktada bulundurulmak zorundadır.

Havuz Termometreleri

Açık havuzlar olsun, kapalı havuzlar, jakuziler ve Şok Havuzları olsun bazı yüzücüler için havuz suyu derecesi, yapacak oldukları spor aktiviteleri veya alışkanlıkları gereği ile belirli bir ısıda olması gerekir. Bu sebeple havuz termometreleri bu konuda önemli rol oynar. Termometreler önceden olduğu gibi basit ve düz tasarımdan öte, artık evimizin neşe kaynağı çocuklarımız için oyuncak figürlü olabildiği gibi, hem dezenfeksiyon amaçlı içine tablet klor konulabilen hem de termometre özelliği taşıyan dispenser tipinde, havuzun hangi noktasında olduğu farketmeksizin ölçüm sonucunu görebildiğimiz kadranlı tip ve klasik düz tip olarak çok farklı şekillerde üretilmektedir.

Havuz içi Skimmerler ve Yedek Parçaları

Bir havuzda kenardan taşma işlemi yapılmıyorsa mutlaka skimmer sistemi kullanılmaktadır. Yüzme havuzlarında havuz pompaları ile sağlanan bir devir daim işleminde, herhangi bir kiri temizleyerek suyu temiz tutmak ve filtreleme sistemine göndermek için bir noktadan havuz pompalarının suyu çekmesi gerekir. Bu vakum noktası da taşma pencesindeki skimmer içinde yer alır. Havuzlarda kullanılan skimmerler, havuz temizleme sisteminin ilk parçasıdır. Havuz pompası, havuz kenarındaki skimmerden su emer. Havuzun yüzeyinin yanında bulunduğundan, penceresinden içeri giren su aracılığı ile yüzen yaprak, sinek, böcek vb. kalıntıları da çeken bir akım oluşturur ve skimmer sepetinde yakalanır. Yakalanamayan çok küçük partiküller de alt kısımdaki borulardan pompaya doğru ilerler. Devamında da kullanılan filtreleme sisteminde hapsedilirler.  


Antech Salt İonic PR 36Gr/h (80-120m3 Havuzlar için)

Antech Salt İonic PR 36Gr/h (80-120m3 Havuzlar için)

Dokunmatik ekran ile kolay ve esnek kullanımManuel ve otomatik çalışma modlarıManuel modda iken Gün ..

78.784,56TL Vergiler Hariç: 66.766,58TL

Ayak Banyosu Havuzu 91 X 71 X 10,5 cm

Ayak Banyosu Havuzu 91 X 71 X 10,5 cm

CTP Polyester ayak yıkama küveti, yüzme havuzu, SPA-Sauna ya da Jakuzi girişlerinde dezenfeksiyon sa..

3.137,61TL Vergiler Hariç: 2.658,99TL

Büyük Boy Ayak Yıkama Havuzu 126 X 71 X 10,5 cm

Büyük Boy Ayak Yıkama Havuzu 126 X 71 X 10,5 cm

CTP Polyester ayak yıkama küveti, yüzme havuzu, SPA-Sauna ya da Jakuzi girişlerinde dezenfeksiyon sa..

5.624,74TL Vergiler Hariç: 4.766,72TL

Er Plastik 19.3 Cm Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Er Plastik 19.3 Cm Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Yeni nesil  havuz kenar savak ızgaraları, geleneksel ızgaraların aksine dayanıklı yapıları..

428,55TL Vergiler Hariç: 363,18TL

Gemaş 15 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 45°

Gemaş 15 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 45°

Taşma Izgarası Savak Köşe Parçası 15 cm/ 45° Plastik Izgara köşe parçaları, taşma sistemli havu..

382,64TL Vergiler Hariç: 324,27TL

Gemaş 15 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 90°

Gemaş 15 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 90°

 Plastik Izgara köşe parçaları, taşma sistemli havuzlarda savak ızgaralarının köşe birleşimleri..

382,64TL Vergiler Hariç: 324,27TL

Gemaş 15 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Gemaş 15 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Yeni nesil havuz kenar savak ızgaraları, geleneksel ızgaraların aksine dayanıklı yapıları, özel..

382,64TL Vergiler Hariç: 324,27TL

Gemaş 20 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 45°

Gemaş 20 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 45°

Taşma Izgarası Savak Köşe Parçası 20 cm/ 45°- PlastikHavuz Kenar Izgara Köşe Parçaları Fiyatları&nbs..

191,32TL Vergiler Hariç: 162,13TL

Gemaş 20 cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Çift Geçme

Gemaş 20 cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Çift Geçme

Yeni nesil savak ızgaraları, geleneksel ızgaraların aksine dayanıklı yapıları, özel kaymaz yüze..

382,64TL Vergiler Hariç: 324,27TL

Gemaş 20 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Gemaş 20 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Yeni nesil  havuz kenar savak ızgaraları, geleneksel ızgaraların aksine dayanıklı yapıları..

318,86TL Vergiler Hariç: 270,22TL

Gemaş 20 Cm Taşma Izgarası Köşe Parçası 90°

Gemaş 20 Cm Taşma Izgarası Köşe Parçası 90°

Taşma Izgarası Savak Köşe Parçası 20 cm/ 90°- PlastikIzgara köşe parçaları, taşma sistemli havuzlard..

114,79TL Vergiler Hariç: 97,28TL

Gemaş 25 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 90°

Gemaş 25 Cm Havuz Kenar Taşma Izgarası Köşe Parçası 90°

Taşma Izgarası Savak Köşe Parçası 25 cm/ 90°Plastik Izgara köşe parçaları, taşma sistemli havuz..

313,76TL Vergiler Hariç: 265,90TL

Gemaş 25 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Çift Geçme

Gemaş 25 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Çift Geçme

Yeni nesil çift geçme havuz savak ızgaraları, geleneksel ızgaraların aksine dayanıklı yapıları,..

612,22TL Vergiler Hariç: 518,83TL

Gemaş 25 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Gemaş 25 Cm Klasik Desen Havuz Taşma Izgarası Tek Geçme

Yeni nesil  havuz kenar savak ızgaraları, geleneksel ızgaraların aksine dayanıklı yapıları..

612,22TL Vergiler Hariç: 518,83TL

Gemaş 25 Cm Taşma Izgarası Köşe Parçası 45°

Gemaş 25 Cm Taşma Izgarası Köşe Parçası 45°

Taşma Izgarası Savak Köşe Parçası 25 cm/ 45°- PlastikIzgara köşe parçaları, taşma sistemli havuzlard..

114,79TL Vergiler Hariç: 97,28TL

Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 28 (2 Sayfa)