Havuz İçi Ekipmanları

Abs Skimmerler ve Yedek Parçaları

Skimmer, mevcut havuzların su sathı sıyırıcısı olmasının yanı sıra denge tankı inşaatı için yeterli alan olmadığı durumlarda havuz içindeki su seviyesinin aşağıda kalmasını sağlayan bir yöntemdir. Çalışma prensibi ise kapalı sirkülasyon sisteminde tercih edilen satıh sıyırıcı diğer adıyla ABS Skimmerler ve yedek parçalarının sayısı ve ölçüsü belirlenerek buna uygun bir montaj yuvası ayarlanır. Bu aletlerin sirkülasyon debisinin %70’ini emeceği hesaba katılırken kullanılacak olan skimmer sayıları su emme borularının çapı doğrultusunda hesaplanır. Bunun haricinde havuzu kullanan insan sayısı ile 30 litre su düşünülerek tazelenecek su miktarı belirlenir. Bu hesap sonucunda ortaya çıkan miktar kadar taze su havuza gün içerisinde bir veya daha fazla kez verilerek havuzun taşması sağlanır. ABS Skimmerler ve yedek parçaları içerisinde havuzdan taşan suyun tahliyesi için gereken borular bulunur. İhtiyacınız olan tüm ürünleri belirlemek ve daha fazlasına ulaşmak için web sitemizden yararlanabilirsiniz. İhtiyacınıza göre ürünleri detaylı şekilde inceleyerek ya da uzman ekiplerimize danışarak kaliteli ürünler arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.


Abs Skimmer Fiyatları

Bazı havuzlarda yeterli alan olmadığı için denge tankı yapılamayacağından skimmer sistemleri bu alanlarda çokça tercih edilir. ABS skimmerler ve yedek parçaları denge tankı sistemine nazaran daha ekonomik olduğu için de birçok havuz sahibi tarafından kullanılır. Skimmer modellerinin ebatları ve birçok özelliği farklılık gösterdiği için de aynı oranda fiyatları da değişir. Bu ürünlerin havuzda kaç adet kullanılacağı, modeli, ihtiyaç duyulan ek tesisatları gibi farklı değişkenler gözetilerek fiyatlar belirlendiği için her bütçe ve havuz tipine uygun bir model bulunur. Bu modeller arasından havuz ve bütçenize uygun olan modelleri belirlemek isterseniz web sitemizdeki tüm Havuz ekipmanları modellerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda telefon numaralarımızdan da bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Her zaman uygun fiyatlı alışveriş imkanı bulabileceğiniz Havuz Sepetim geniş ürün seçenekleri arasından seçimlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Havuz Skimmerler Opsiyonel Parçalar

ABS skimmerler, üstten taşmalı olmayan  hemen hemen her havuzda bulunması gereken parçalardır. Bu aletler, taşma kanalı, savak kanalı ve denge deposu olmayan havuzlarda tercih edilirken havuz pompası vakumu ile birlikte suyun içerisindeki tüm kirleticilerin tutulmasını sağlar. Başta yaprak, böcek ve sinek gibi kirleticiler olsa da büyük parçaların gider kısımlarına kaçıp buraları tıkamaması için oldukça gerekli olan ABS skimmerler ve yedek parçaları birçok farklı boyutta üretilir. Her havuzun ihtiyacı olan skimmer boyutu farklı olduğu için bu çeşitler arasından kullanılan havuza uygun bir parça rahatlıkla bulunabilir. ABS skimmerler ve yedek parçaları dikdörtgen uç yapısının yanı sıra flatör kapağı ve liner kaplamalı tüm havuzlarda rahatlıkla kullanılabilir. Her havuz tipi için uygun bir ABS skimmerler ve yedek parçalar olduğu için ürünler de kendi içinde değişiklik gösterir. Bu yedek parçalar beton ve liner havuzlar için özel olarak tasarlanırken aynı zamanda UV uygulanan beyaz ABS kullanılarak üretilir. Doğrudan bağlantı parçaları, yatay uzantılı uzatma parçası, yüzer şamandıra ve kapaklı estetik ön panel gibi birçok farklı özelliğe sahip yedek parça bulunur. Web sitemizdeki tüm detayları inceleyerek ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.Havuz Sıcaklık Termometreleri

Su sıcaklığı o kadar önemli görünmeyebilir, ancak olması için kesinlikle geçerli bazı nedenler vardır.

Yüzme havuzunuzu kimin ve neden kullandığına bağlı olarak, sıcaklığı düzenlemek için düşündüğünüzden daha fazla neden olabilir.

 

Çok soğuk suda yüzmek

15 ° C o kadar soğuk gelmese de, bu kadar düşük su sıcaklıklarında kalmak genellikle soğuk şoka neden olabilir.

Uzmanlara göre bu soğuk su, kan damarlarını genişletir, böylece ılık kan, vücut sıcaklığını artırmak için daha serbestçe akar. Ama sonra vücudunuz bir süre sonra organlarınızı kurtarmak için onları küçültmeye başlayacaktır.

Vücudunuz bu kısıtlanmış kan akışı durumunu uzun süre sürdüremediğinden, tekrar açtıklarında, hipotermiye yol açabilecek durum olan soğuk kan akmaya başlar.

 

Çok sıcak suda yüzmek

Jakuziler mükemmel olduğu için suyun çok sıcak olmasının zor olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak gerçek şu ki, jakuziler asla uzun süreli kullanım için tasarlanmamıştır.

Ayrıca, genellikle bir jakuzide aktif değilsinizdir, bu nedenle dehidrasyon riski daha azdır.

32 ° C'nin üzerindeki suda yüzdüğünüzde veya enerji uyguladığınızda, vücut ısınız hızla yükselir ve ter bırakır.

Hepimizin bildiği gibi aşırı terleme dehidrasyona, kramplara ve kas spazmlarına yol açabilir.

 

Peki, uygun sıcaklık nedir?

Esasen bu, yüzme havuzunu kullananların yaşına ve hangi amaçla kullanıldığına bağlıdır.

Örneğin, küçük çocuklar ve yaşlı insanlar muhtemelen suyun biraz daha sıcak olmasına ihtiyaç duyarken, yarışma veya egzersiz için antrenman yapan yüzücüler aşırı ısınmayı önlemek için biraz daha soğuk tercih edebilir.

 

Uzmanlar, az önce bahsettiğimiz faktörleri dikkate alarak havuzu 28 °C ila 31 °C arasında tutmanın en iyisi olduğunu söylüyor .

 

Sıcaklık ve su kalitesi

Artık su sıcaklığının yüzen insanlar üzerindeki etkisini bildiğinize göre, bunun havuzunuzun sağlığı için gerçekten önemli olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

 

Kullanmanız gereken (ve muhtemelen kullandığınız) ana kimyasal klordur. Klor, havuzunuzdaki zararlı bakteri ve algleri öldürmede en etkili ajandır .

Ancak klorun etkinliğini azaltabilecek ve onu yenilemek için daha fazla zaman ve para harcamanıza neden olan bir dizi faktör vardır.

Isı, bu ana faktörlerden biridir. Yüzme havuzu suyunuzun sıcaklığı ne kadar yüksekse, klor molekülleri o kadar hızlı tüketilir.

Sürekli olarak 32 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklar ölçeklenmeye ve yosun büyümesine neden olabilir .

Çünkü sadece ılık sıcaklıklar kloru parçalamakla kalmaz, aynı zamanda algler ılık suyu sever ve bu koşullarda kamp kurma eğilimindedir.

 

Bu sebeple havuz termometreleri; Aileniz için rahat yüzme koşullarını korurken havuz kimyası seviyenizi düzenlemeye yardımcı olmanın ucuz ve kolay bir yoludur .

Havuz Termometresi Çeşitleri Nelerdir?

Seçim yapabileceğiniz iki tür vardır: merdivene bağlanan ve yüzer tip kadranlı ve oyuncak figürlü termometreler.

 

Merdivene bağlanan düz tip termometre

Bu modeller genellikle havuzun veya merdivenin kenarına tutturulur ve su yüzeyinin 3-5 cm altına batırılır. Ayrıca, yerinde tutmak için havuzun yan tarafına bağlayabilmeniz için bir ip ipi vardır.

Basit bir şekilde tasarlanmıştır, ayakta kalır ve ekonomiktir.

 

Yüzer tip kadranlı Termometreler ve oyuncak figürlü modeller

Bu tür modeller havuz yüzeyinde yüzer ve içindeki civa ile su sıcaklığını ölçer.

Diğer türlerden biraz daha pahalı olabilirler çünkü yüzeyin altına tamamen batmazlar ve okumasının bir kısmını çevreleyen havadan alırlar.

Aynı zamanda evinizin küçük bireyleri için de dikkat çekici tasarımları ile oyuncak hayvan figürlü yüzer tip termometreler bulunmaktadır. 

Son olarak da içerine tablet klor konularak hem dezenfeksiyonda yardımcı, hem de havuz ısısını ölçen dispenser modeli termometreleri de web sitemizden temin edebilirsiniz. 

En Kaliteli Havuz Termometresi Fiyatları Ne Kadardır?

Sonuç olarak; Havuzunuzun su sıcaklığı yüzücülerinizi etkileyebilir, hoş ve rahat bir ortam yaratabilir veya kaslarına zarar verebilir.

Ayrıca suyun sağlığını da etkiler, ya bakteriler için bir üreme alanı ya da temiz bir yüzme cenneti oluşturur.

 

Tüm bu olumlu veya olumsuz etkileri kontrol altında tutabilmek için fiyatları çok pahalı olmayan havuz termometrelerine siz de havuzsepetim.com aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Aynı Gün Kargo Avantajı ile sizlere bir tık kadar yakınız.
Olimpik Havuz Aksesuarlarının Önemi

Olimpik havuzlar, ulusal ve uluslararası yarışmaların yanı sıra profesyonel antrenmanlar için de tercih edilir. Bu havuzların standartlara uygun ve verimli bir şekilde işlemesi için olimpik havuz aksesuarlarına ihtiyaç duyulur. Bu aksesuarlar, yüzücülere daha iyi bir deneyim sunarken, yarışmaların da sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Aksesuarların kalitesi, havuzun genel performansını doğrudan etkiler.


Doğru Aksesuar Seçimi: Kalite ve Standartlar

Olimpik havuz aksesuarları seçerken, ürünlerin kalitesi, dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı büyük önem taşır. Aksesuarların uluslararası standartlara uygun olması, havuzunuzun uzun ömürlü olmasını ve yüzücülerin güvenli bir şekilde antrenman yapmasını sağlar. Ayrıca, kaliteli aksesuarlar havuzunuzun bakım maliyetlerini de azaltır. Kaliteli bir başlangıç bloğu, yüzücülerin yarış başlangıcında avantaj elde etmelerine yardımcı olabilir.


Olimpik Havuz Aksesuarları Çeşitleri

Olimpik havuz aksesuarları arasında yüzme şeritleri, başlangıç blokları, daldırma tahtaları, zamanlama sistemleri ve daha birçok ekipman bulunmaktadır. Bu ekipmanlar, havuzun fonksiyonelliğini artırırken, aynı zamanda estetik bir görünüm sunar. Özellikle yüzme şeritleri, yüzücülerin kendi şeritlerinde rahatça yüzmesini sağlar, böylece antrenmanlar daha verimli hale gelir. Zamanlama sistemleri, yarışmalarda saniyenin binde birine kadar doğru zamanlamalar yaparak adil bir yarış ortamı sağlar.


Profesyonel Bir Havuz Deneyimi İçin Aksesuarların Rolü

Olimpik havuz aksesuarları, yüzücülerin performansını artırırken, aynı zamanda profesyonel bir havuz deneyimi sunar. Doğru aksesuarlarla donatılmış bir havuz, yüzücülerin antrenman ve yarışmalarda en iyi performansı göstermelerine yardımcı olur. Ayrıca, aksesuarlar havuzun güvenliğini de artırır. Örneğin, kaymaz zemin kaplamaları, güvenlik şeritleri ve acil durum ekipmanları, yüzücülerin havuzda güvende olmalarını sağlar. Ayrıca, profesyonel eğitim ve yarışmalarda kullanılan özel aksesuarlar, yüzücülerin performanslarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olur.   63 mm Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu

  63 mm Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu

  Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu Fiyatları Beyaz ABS plastikten mamul.Montaj sırasında veya ..

  459,16TL Vergiler Hariç: 389,12TL

  304 Krom Havuz Dip Emiş Izgarası 30x30cm

  304 Krom Havuz Dip Emiş Izgarası 30x30cm

  304 Paslanmaz Çelik Kare Dip Emiş Izgaraları 30x30cmIzgara, çerçevesi ve vidaları AISI 304kalite pas..

  2.793,24TL Vergiler Hariç: 2.367,15TL

  304 Krom Tutamak 50cm

  304 Krom Tutamak 50cm

  Flanşlı Tip Havuz Kenar Tutamağı Aısı 304 KromØ 42 mm AISI 304 kalite paslanmaz çelik borudan.Civata..

  1.836,65TL Vergiler Hariç: 1.556,48TL

  304 Krom Ø63 mm Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu

  304 Krom Ø63 mm Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu

  Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu Fiyatları Çerçeve AISI 304 Paslanmaz Kromdan imal edilmişti..

  727,01TL Vergiler Hariç: 616,11TL

  304 Krom Ø63 mm Vakum Nozulu

  304 Krom Ø63 mm Vakum Nozulu

  Vakum Nozulu FiyatlarıÇerçeve AISI 304 Paslanmaz Kromdan imal edilmiştir. Tuzlu su havuzlarında..

  1.109,64TL Vergiler Hariç: 940,37TL

  316 Krom Havuz Dip Emiş Izgarası 25x25cm

  316 Krom Havuz Dip Emiş Izgarası 25x25cm

  Paslanmaz Çelik Kare Dip Emiş Izgaraları 25x25cmIzgara, çerçevesi ve vidaları AISI 316 kalite paslan..

  2.869,76TL Vergiler Hariç: 2.432,00TL

  316 Krom Havuz Dip Emiş Izgarası 30x30cm

  316 Krom Havuz Dip Emiş Izgarası 30x30cm

  316 Paslanmaz Çelik Kare Dip Emiş Izgaraları 30x30cmIzgara, çerçevesi ve vidaları AISI 316kalite pas..

  3.481,98TL Vergiler Hariç: 2.950,83TL

  316 Krom Tutamak 100cm

  316 Krom Tutamak 100cm

  Flanşlı Tip Havuz Kenar Tutamağı Aısı 316 Paslanmaz KromØ 42 mm AISI 316 kalite paslanmaz çelik boru..

  2.754,97TL Vergiler Hariç: 2.334,72TL

  316 Krom Tutamak 50cm

  316 Krom Tutamak 50cm

  Kenar Tutamağı Aısı 316 Paslanmaz KromØ 42 mm AISI 316 kalite paslanmaz çelik borudan.Civata ve dübe..

  2.295,81TL Vergiler Hariç: 1.945,60TL

  316 Krom Ø63 mm Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu

  316 Krom Ø63 mm Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu

  Debi Ayarlı Tabandan Besleme Nozulu Fiyatları Çerçeve AISI 316 Paslanmaz Kromdan imal edilmişti..

  937,46TL Vergiler Hariç: 794,45TL

  316 Krom Ø63 mm Sabit Debili Duvar Besleme Nozulu

  316 Krom Ø63 mm Sabit Debili Duvar Besleme Nozulu

  Çerçeve AISI 316 Paslanmaz Kromdan imal edilmiştir.Tuzlu su havuzlarında gönül rahatlığı ile kullanı..

  937,46TL Vergiler Hariç: 794,45TL

  316 Krom Ø63 mm Vakum Nozulu

  316 Krom Ø63 mm Vakum Nozulu

  Vakum Nozulu FiyatlarıÇerçeve AISI 316 Paslanmaz Kromdan imal edilmiştir. Tuzlu su havuzlarında..

  1.224,43TL Vergiler Hariç: 1.037,65TL

  50 mm Yandan Besleme Nozulu

  50 mm Yandan Besleme Nozulu

  Yandan Besleme Nozulu Fiyatları Beyaz ABS plastikten mamul.Montaj sırasında istenilen yön seçim..

  114,79TL Vergiler Hariç: 97,28TL

  63 mm Vakum Nozulu

  63 mm Vakum Nozulu

  Vakum Nozulu Fiyatları Beyaz ABS plastikten mamul.Kör TapalıBetonarme havuzlar için yapıştırma ..

  114,79TL Vergiler Hariç: 97,28TL

  Astral Skimmer Sepeti 19cm İthal

  Astral Skimmer Sepeti 19cm İthal

  Astral Skimmer sepeti Fiyatları ve Özellikleri Skimmer yedek parçaları,değiştirilmesi çoğu zama..

  3.436,76TL Vergiler Hariç: 2.912,50TL

  Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 36 (3 Sayfa)